Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Yaygın olarak kullanılmaya başlanan ve insanların ihtiyaçlarını karşılarken insanlara büyük kolaylık sağlayan kredi kartlarının kullanıcılarına sağlamış olduğu bir avantajda acil küçük miktarlı nakit ihtiyaçları için kredi kartları ile ATM’lerden nakit avans çekebilmeleri olarak söylenebilir.

Kişiler kredi kartlarından nakit avans çekebilmektedirler. Ve bu işlem için sadece kredi kartlarını kullandıkları bankaların ATM’lerini değil diğer bankaların ATM’lerini de kullanabilmektedirler. Kredi kartından nakit avans nasıl çekilir? Bankaların müşterilerine sağladığı birçok kolaylıktan biri olarak kredi kartlarından nakit avans çekme işlemi birçok şekilde yapılabilmektedir.

Kredi kartından nakit avans çekme işlemleri bankaların genel müşteri hizmetlerinden ya da telefon bankacılığı işlemlerinden hesaplarına para aktararak, internet bankacılığı yardımı ile kendi hesaplarına para aktararak veya ATM’leri kullanılarak gerçekleştirilebilir. Müşteriler kredi kartlarından çektikleri nakit avanslar için anapara üzerine belirli miktarlarda faiz öderler.

Uygulanan faiz oranları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Kredi kartlarından nakit avans işlemlerinde belirli şartlar vardır. Nakit avans işlemlerinde son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı takdirde anapara üzerinden günlük mevcut nakit faizi işletilir.

Nakit avans işlemlerinizi yapabilmeniz için bir takvim yılı içerisinde kredi kartı ödemelerinizi minimumun altıda üç defa ödemeniz durumunda kartınız nakit avansa ve kart limiti arttırma taleplerinize kapatılır. Nakit avans çekme miktarı kişilerin kredi kartı limitlerine göre farklılık göstermektedir. Nakit avans kullanımının başlıca özellikleri:

  • Kredi kartı limiti 5000TL ve üzeri olan kart sahiplerinin yurt içinden gerçekleştirecekleri nakit avans işlemlerinde günlük üst limit 10000TL’dir.
  • Nakit avans işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için çekilebilecek minimum nakit miktarı 300TL’dir.
  • Nakit avans işlemlerinde çekilen para kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülmektedir.
  • Nakit avans işlemlerinde harcamalar için düzenlenen kampanyalarda geçerli olan puan kazanma işlemi uygulanmaz.
  • Nakit avans işlemlerinde vadesi gelmemiş bir veya birden fazla taksit ödemesi yapılabilir. Borçların tamamı erken ödenebilir. Böylece bazı unsurlarda indirim yapılabilir.
  • Nakit avans işlemlerinin gerçekleştirildiği gün erken ödeme gerçekleştirilemez.

Şeklinde sınıflandırılabilir. Böylece müşterilere bankalarca sağlanan nakit avans açıklanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git