Kredi Kartı Puanı Nedir?

Bazı bankalar ortak ibareli kartlar kullandıkları için, bu gibi bankaların vermiş oldukları kredi kartlarının birçok avantajı olmaktadır. Örneğin İngbank, Deniz Bank ve Garanti Bonus alt yapılı kredi kartı verirler. Dolayısıyla kampanya yaparken de üç banka birden hareket eder ve kampanyanın şekli buna göre belirlenir. Sorun yaşamaksızın iyi bir kredi kartı almak isteyen kişiler Bonus kredi kartı alabilirler.

Bu kartın en önemli etkeni içerisinde Bonus puanı birikmesidir. Bonus puanı birikir ve daha sonra bu puan harcanacak şekle gelir. Dolayısıyla kredi kartınızın Bonus olması demek harcadığınız tutarın bir kısmını iade almanız anlamına gelecektir. Bonus puanlar Bonus işyerlerinin tamamında kullanılabilir.

Bonus Nedir?Kredi kartlarının üzerinde yazılı olarak görmeye alıştığımız Bonus aslında bir kredi kartı tabanıdır. Birden fazla bankanın ortak olarak kullandığı kartlar daima diğerlerine nazaran daha avantajlıdır. Maximum ve Bonus ülkemizde en iyi kartların başında gelir. Bonus kredi kartı kullanırsanız zamanla kartınızın içinde Bonus puanı birikecektir.

Biriken bu puan sayesinde de alışverişinizin belli bir kısmını ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bonus puan takibini internet şubeden, mobil şubeden ya da ekstreler üzerinden yapabilirsiniz. Biriken bu puanlarla alışveriş yapabilir ya da yakıt satın alabilirsiniz. Bonus üyesi olan işyerlerinden de Bonus karşılığında herhangi bir şey alabilirsiniz. Yani kazandığınız Bonus paranın yerini tutmaktadır.

Maxipuan Nedir? Maxipuan kredi kartlarından birinin vermiş olduğu puana denir. İş Bankası ve Ziraat Bankası Maximum alt yapısında olduğu için iki kredi kartının da ortak puanı budur. Bu puan yaptığınız harcamaya göre artıp azalabilir. Bazı alanlarda yapılan alışverişlere puan verilmezken bazı alanlarda yapılan harcamalara da yüksek oranda puan verilir.

Bu tamamen bankanın belirlediği kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Önemli olan harcamalarınızı kredi kartı ile yapmaktır. Nakit paranız olsa bile harcamaları kredi kartı ile yaparsanız bu puanları toplayabilirsiniz. Puanların en önemli özelliği bir anlamda ücretin bir kısmının iade edilmesidir. Sizler de harcamalarınızı kredi kartınız üzerinden yaparak bu konuda ilerlemiş olursunuz ve puanları kazanarak daha az para harcarsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git