Kredi Çekmenin 5 Kolay Yolu

Kredi çekmek kimileri için dakikalar alırken kimileri içinde günler süren bir ritüeldir. Ancak ne olursa olsun kredilerin zaman zaman hayat kurtardığı yadsınamaz bir gerçektir. Örneğin kaza ya da hastalık gibi durumlarda bankalardan çekilebilecek krediler pek çok şeyi halletmemize yardımcı olur. Ancak bankalar bazı durumlarda kredi vermekte çekimser davranabilir. Bu da sürecin uzamasına neden olabilir. Bu noktada bazı banka müşterileri Kolay kredi çekmek için  aslında kolay kredi diye bir ürün olmasa da kredi alımını daha kolay hale getiren bazı kıstaslar elbette ki bulunuyor. Her müşteri için KKB notu, düzenli gelir ve sigortalı bir işin olduğu varsayılacak olur ise bazı konularda daha dikkatli davranmak kredi alımını kolaylaştırıyor.

Sadece Birkaç Bankaya Yoğunlaşmak

Bazı kişiler 4 – 5 banka ile çalışır ve her bankanın ufak tefek ürününü kullanır. Mevduatın ve ürünün dağınık olması tek bir bankadan kredi çekileceği zaman sorun yaratır. Bu yüksek mevduatları bulunan ve faiz geliri elde eden kişiler için çok önem arz etmese de farklı bankalarda küçük ürünleri bulunanlar için sorun teşkil eder. Bu noktada hesapların ve ürünleri bir ya da iki bankaya toplanması önerilir. Özellikle çalışma koşulları uyum sağlayan bazı bankalara önemli ürünleri ve mevduatı taşımak o banka için sizi VİP müşteri yapabilir. Bu noktada Kolay kredi Sorusuna verilecek ilk yanıt tek bir banka ile çalışmak denebilir. Üstelik bu banka maaş anlaşmalı olunan banka olur ise durum daha kolay bir hale gelecek ve o banka gözünde sizi güvenli bir müşteri yapacaktır.

Vadeli Hesaplar Kullanmak

Vadeli hesaplar her zaman için bankaların gözde ürünlerindendir. Eğer bir bankada vadeli hesabınız bulunuyor ise o banka size pek çok ürününü açacaktır. Bunların arasında yüksek tutarlı krediler başta gelmektedir. Eğer mevduatınız var ise yüksek faiz veren bir banka ile çalışmanız o bankanın kredili ürünlerinden rahat ve kolay kullanmanız anlamına gelebilir.

Parça Borçlardan Kurtulun

Bazı müşteriler parça parça pek çok bankaya borçlu kalırlar. Örneğin bir bankada kredi kartı, bir bankada kredili mevduat hesabı, başka bir bankada kredi borcu olması KKB puanınızı olumsuz etkileyecektir. Üstelik bu borçların takibin de zorlaştıracak bir durumdur. Bunun yerine tüm borçlar tek bir banka çatısı altında toplanabilir. Böyle olduğu takdirde hem tek bir banka ile çalışılmış olur hem borçları kontrol etmek daha kolay bir hale gelir. Bu da KKB notunuzun yükselişe geçmesi anlamında gelir. Özellikle borçlar da zamanında ödendiğinde yine VİP müşteri koltuğuna oturmanız zaman almaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git