Kolay Kredi Alma Yöntemleri

Kredi çekmek artık günümüzün en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Çünkü insanlar günümüz şartlarında herhangi bir şeye sahip olmak için kendi gelirlerini yetersiz buluyorlar. Örneğin tatile gitmek, bayram alışverişi yapmak ya da düğün yapmak gibi nedenler ile çekilen kredilerin sayısı bir hayli fazla. Hal böyle olunca bankalarda bu durumu fırsata çevirmeye başladı. Örneğin bazı özel zamanlar öncesinde yaptıkları kredi kampanyaları sayesinde insanları kredi almaya teşvik etmeye başladılar. Buna bağlı olarak da sevgililer günü öncesi, sömestr tatili öncesi ya da yaz sezonu başında çekilen kredilerin sayısı bir hayli arttı. Ancak kredi çekme konusunda deneyim sahibi olmayan yeni tüketiciler kolay kredi alma yöntemleri konusunda hala çekimser. Çünkü her şeyde olduğu gibi kredi çekme konusunda da bazı püf noktalar bulunuyor.

Ön Onaylı Krediler

Bankalar uzun süre çalıştıkları ya da müşteri limiti yüksek müşterileri için ön onaylı kredi limitleri tutarlar. Bu limitleri de zaman zaman müşteriye SMS ya da mail olarak hatırlatırlar. Müşteri de herhangi bir nakit ihtiyacı doğrultusunda bu krediyi anında kullanabilir. Bankalar bu krediyi tanımlarken şu kıstaslara dikkat ederle,

  • Müşterinin banka ile çalışma geçmişi,
  • Müşterinin kredi geçmişi,
  • Müşterinin gelir düzeni ve sigorta geçmişi,
  • Müşterinin ahlaki riziko kapsamında tavır ve davranışları,
  • Müşterinin emekli olup olmadığı,

Bu gibi kıstaslar bankalar için oldukça bağlayıcıdır. Bu kıstasları ya da birkaçını taşıyan müşterileri için her zaman ayrıcalıklı davranırlar. Bu noktada kolay kredi alma yöntemleri yöntemlerini arayan müşteriler öncelikle kendilerine tanımlı bir ön onay limiti olup olmadığını sorgulayabilir. Bunun için internet bankacılığını kullanmak ya da ilgili bankanın telefon şubesini aramak yeterli olacaktır.

Pratik Krediler

Bankalar hemen her müşterisi için pratik kredilerini tanımlayabilir. Çünkü bu krediler düşük limitli olduğu için risk oluşturmaz. Hemen her banka müşterisi müşteri limiti olması durumunda bu kredilerden çekebilir. Bu kredilerin pek çoğu şubesiz olmakta ve dijital ortamlardan çekilmektedir. Son zamanlarda çok fazla kullanılan bu dijital kredilerin pek çok avantajı da bulunur. Bunlardan bazılarını şöyle sıralamak mümkün,

  • Müşteri şube ve evrakla uğraşmaz,
  • 7 gün 24 saat bu kredi onaylanması durumunda hesaba aktarılabilir,
  • Yalnızca bir tuş ile bu krediyi hesaba aktarmak mümkündür,
  • Müşteri kendine en uygun olan taksit sayısını seçebilir,
  • Dosya masrafı gibi bir bedele katlanılmaz.

Acil nakit ihtiyaçları karşısında kolay kredi alma yöntemleri arasında bu krediler gösterilebilir. Müşteri yine internet bankacılığından bu kredilere başvuru yaparak birkaç saat içinde sonuç alır. Olumlu sonuçlanması durumunda da kredi anında hesaba aktarılabilir. Bu işlemler telefon şubelerinden de gerçekleştirilmektedir. Müşteri temsilcileri müşteriden onay alarak hesaba tutarı aktarabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git