Findeks Nedir

Ülkemizin ileri gelen 9 bankasının ortaklığı sonucunda kurulmuş olan, Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafınca faaliyete geçirilen Findeks, reel sektöre ve bireylere yönelik olarak tasarlanmış olan yepyeni finansal hizmet platformu olarak tanımlanır. Ancak findeks nedir sorusuna verilebilecek daha ayrıntılı yanıtlar da söz konusu olabilir. Findeks, finans alanının sizleri nasıl gördüğünün bir aynası gibidir.

Findeksi tercih ederek finansal itibarınızı ve finansal durumunuzu kontrol altında tutabilir ve dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bankalar ve diğer tüm finansal kurumlarda mevcut olan kredi limit ve borçlarınızı, kredi notunuzu ya da finansal kontrolünü sağlayabilir ve çeşitli takip işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Findeks, elde ettiği dünyanın en gelişmiş olan kimlik doğrulama yapılarından biri ile kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Kimlik bilgileriniz, yalnızca sizlerin bildiği bilgilerle teyit edilip bankalarda kayıtlı olarak tutulan cep telefonunuzun üzerinden çift bileşenli bir doğrulama yöntemi ile doğrulanmaktadır. Findeks nedir sorusuna verilecek bir diğer yanıt da elbette ki güvenilirlik konusudur.

Çeşitli alandaki güvenlik standartlarına uyumlu olan hizmet yapısı ile Findeks, ödeme ve üyelik yapmak için girdiğiniz bilgilerde dâhil olmak üzere bütün verilerini BDDK ve bağımsız olan denetim firmaları tarafınca denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezlerinde güvenilir koşullarda saklamaktadır. Findeksin üyelik sisteminden de bahsetmek gerekir. Bu konuda bilgi sahibi olmanız işinizi çok daha kolay bir hale getirecektir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve kontrollü ilerlemelisiniz.

Üyelik sistemi aslında en üst düzeyde tutulan güvenilirlik alt yapısı ile kişisel bilgilerinizin güvenliğini en etkili şekilde koruyabilir. Bu güvenliği elde edebilmek için Findeks üzerinden gerçekleştirilecek olan bütün işlemler, kimlik ve üyelik doğrulama mekanizmaları sayesinde gerçekleşmektedir.

Findeks nedir sorusuna net ve daha ayrıntılı bir açıklama isterseniz eğer üyelik kaydınızı da oluşturabilirsiniz. Bu kaydı son derece kolay bir şekilde tamamlamak da mümkündür. Bireysel yapılacak üyelikler için yalnızca ‘giriş yap’ kısmı tercih edilmelidir. Bu sayede kolayca ve ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Ticari üyelikler için ise, ‘giriş yap’ kısmından başvuru formunun doldurulması gerekir. Aktivasyon işlemleri, hizmet sunan bankaların aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git