Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüz bankaları bireysel kullanıcılarını artırmak için bireysel kullanıcılarına birçok kampanya ve ödeme olanağı sunarak yeni bir müşteri potansiyeli oluşturmak için yapılan kampanya ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmesi adına yapılmış faizsiz kredi bunlardan sadece bir tanesinin örneğidir. Faizsiz kredi veren bankalar müşterilerine çeşitli şartlar dahilin de bu olanağı sunarken yine kredi notlarını veya bireysel müşterinin daha önce kullanmış olduğu kredi veya kredi kartı göz önünde bulundurmaktadır. Özelliklede bu bankalar arz-talep doğrultusunda bu kampanyalarını çeşitli isimlerle yani konut ve ihtiyaç kredisi gibi seçeneklerle müşterilerine sunmaktadır.

Özellikle yılbaşı ve bayram gibi özel günlerde ve bu günlere yakın tarihlerde bankalar kullanıcılarına faizsiz kredi olanağı sunmaktadır. Faizsiz kredi olanağının ücretini dosya masraflarına yansıtarak veya ödemedeki taksitteki değişikleri göz önünde bulundurarak tahsil etmektedir. Ancak bunun çoğu kullanıcı farkında değil ve bu kredi iyi bir seçim oylanarak görüldüğü için tercih edilmektedir.

Faizsiz kredi veren bankalar bireysel kullanıcılarına konut kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi konularda bu kapsamda kredi olanağı sunmaktadır. Faizsiz bankacılık adı altında ilk defa bu sistemi başlatan banka nitekim GARANTİ BANKASI dır. İkinci sırayı DENİZ BANK üçüncü sırada TÜRKİYE HALK BANKASI ve son sırayı ŞEKER BANK almaktadır. Doğal olarak bu bankaların bireysel kullanıcılarına sağladığı bu olanak gerekli koşullar ve limitler dahilin de farklılıklar göstermektedir.

Bu bankaların her geçen gün sayısının artmasının sebebi ise bireysel kullanıcılarına sağlamış olduğu bu fırsattır. Örneğin sizde zaman zaman nakite sıkıştığınızda başvuracağız en öncelikli yerlerden birisi bankalar dir. Ama beklentimiz gerekli miktarı en uygun ödeme imkanıyla ve sıfıra yakın bir masrafsız faizle alabilmektir.

Faizsiz kredi olanağı veren bankaların artmasının sebebi ise bir diğer deyişle arz-talep ilişkisinin yatırımı tetiklemesinin getirmiş olduğu noktadır. Ne kadar çok talep varsa o kadar çok alıcı ve satıcı vardır. Bu olanak bankaların kolaylık sağlamak için gerekli sebep olmaya yeterlidir. Bu Kategoride geniş bir banka listesi bulunmaktadır. Her geçen gün bu liste uzamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git