Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık

Hemen hemen bütün bankalar özel bankacılık hizmeti verir. Özel bankacılık nedir? Özel bankacılık kısaca, bankada belirlenen limitler üzerinde mevduatı olan müşteriler için uygulanan bankacılık hizmetidir. Özel bankacılık hizmetlerinden faydalanmak için belirlenen tutarlar her banka için değişiklik gösterir.

Özel bankacılık müşterisi olanlar, standart müşterilere göre ayrıcalıklı hizmet alırlar. Öncelikle bu müşterilere ayrılmış şubeler vardır. Bu şubelerde sadece özel bankacılık hizmetleri verilir. Müşterilerin portföylerini yönetmek için özel bir müşteri temsilcisi atanır. Burada yapılan finansal işlemler müşteri ile birlikte yürütülerek en yüksek kazanca ulaşma hedefi vardır. Yapı Kredi özel bankacılık biriminde çalışanlarda portföy yönetimi konusunda daha yetkindirler.

Özel Bankacılığın Avantajları

Tabi ki özel bankacılık müşterisi olmanın avantajları bununla sınırlı değildir. Yapı Kredi özel bankacılık müşterileri kendilerine ayrılan şubelerde sıra beklemezler. Özel bankacılık işlemlerinin portföy yönetimiyle sınırlı olmadığını söylemiştik. Alanında uzman danışmanlar da özel bankacılık müşterilerine destek olur. Bunlardan biri sanat danışmanlığıdır. Sanat koleksiyonerleri için doğru eserin nasıl alınacağı konusunda danışmanlık yapılır. Eskimiş sanat eserlerinin onarımı konusunda bilgi verilir.

Ayrıca bu müşteriler için sanat eserleri kredisi uygulaması da vardır. Özel bankacılık müşterilerinin çocukları ve torunları için de eğitim danışmanlığı verilir. Yurt içi ve yurt dışı okullarla ilgili bilgiler sunulur. Liseden üniversiteye, masterdan doktoraya hatta öğrenci değişim programlarına kadar geniş bir alanda eğitim danışmanlığı hizmeti mevcuttur.

Bu alanda verilen bir diğer hizmet ise gayrimenkul danışmanlığıdır. Var olan veya satın alınacak gayrimenkul portföyünün yönetilmesi için uzman gayrimenkul danışmanlarından yardım alınabilir. Alım satım ve ihale yönetimi de bu birim ile rahatlıkla halledilebilir. Sunulan bir diğer hizmet ise miras danışmalığıdır. Miras hukuku ve paylaşımı sırasında gerekli olan bütün bilgiler özel danışmandan edinilebilir. Dileyen müşteriler ise her yıl düzenli olarak yürütülen vergi seminerlerine katılarak, uzmanlardan bilgi alabilirler.

Yapı Kredi Bankası, özel bankacılık müşterilerinden 500.000 TL üzerinden bir mevduat birikimi ister. Bankanın özel müşterilerine ayırdığı 22 ayrı şubesi vardır. Bu şubelerden standart müşteriler faydalanamaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git