Kolay Kredi Veren Bankalar

Her banka en uygun faizi verdiğini ve kolay kredi verdiğini ifade edebilir. Ancak her bankanın da kendine göre bu ürünleri kullandırırken şartları bulunur. Yani kolay krediler aslında sanıldığı gibi kolay verilmemektedir. Ancak bazı gelişmekte olan bankalar risk almayı sevdikleri için müşterilerini geri çevirmek istemezler. Özellikle puanı ve geliri düşük olan ancak düzenli bir işi olan kişiler için bu bankalar ufak tefek kredili ürünler ile destek verirler.

Genellikle küçük tutarlarda olan bu krediler farklı bankalara olan borçlar kapatılır ise artırılabilir. Yani müşteri A bankasına olan 50 bin TL tutarındaki borcu B bankasından aldığı bir kredi ile kapatmak isteyebilir. Eğer B bankası kolay kredi arasında yer alıyor ise müşterinin talebini geri çevirmez. Ancak B bankası A bankasına olan borcun kapatılmasını talep edecektir. Bu doğrultuda da öncelikle yapılması gerekenler şöyledir,

  • Banka müşterinin ihtiyacı olan krediyi onaylar ancak hesapta blokeli olarak bekletir,
  • Kişi borcu olan bankadan kredi kapatma tutarını öğrenir,
  • Krediyi onaylayan banka bu tutarı alacağı olan bankaya gönderir,
  • Müşteri borcunun bulunduğu bankadan borcu yoktur yazısı alır ve yeni kredisinin onaylandığı bankaya sunar,
  • Yeni krediyi onaylayan banka bu belge karşılığında hesaptaki blokeyi kaldırır,
  • Müşteri hesabına aktarılan parayı kullanabilir ve taksitlerini yeni bankaya öder.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Verir?

Kolay kredi verenler arasında ilk etapta Garanti Bankası gelmektedir. Garanti bankası bireysel müşteri portföyünü genişletmek açısından potansiyel müşteri taleplerini geri çevirmez ve kredi vermek için zorlar. Özellikle şube çalışanları müşteriye ilişkin ahlaki riziko anlamında pozitif kalır ise krediyi onaylatır. Aynı şey İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası için de geçerli olmaktadır. Bu bankalar için müşteri limiti çok önemli değildir. Yani müşterinin düzenli bir geliri var ise ve KKB notu yüksek ise başka bankalara borcu dahi olsa bu bankalardan kredi kullanabilir. Yalnız kırmızı kalem adı altında mimlenmiş kişiler yine bu bankalarda da sorun yaşayacağını unutmasın. Bu noktada üst üste başvuru yapılmamalı ve bir başvuru sürecinin üzerinden minimum 2 ayın geçmesi beklenmelidir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Genellikle dijital ortamlardan ya da telefon üzerinden SMS yolu ile başvuru alırlar. Bazı bankalar telefon şubelerine de bu yetkiyi tanımlamıştır. Son zamanlarda gözde uygulamalardan olan Türk Ekonomi Bankası’na ait CEPTETEB yapılanması bunlara en güzel örneklerdendir. Bu yapılanma üzerinden dijital ortamda başvuru yapmak ve kolay kredi kullanmak mümkündür. Üstelik bu bankaların müşterisi olunmasa da bankanın aktif saha ekibi sizlerin yanına gelerek müşteri kaydınızı yapabilirler. Bunun için müşterinin bankayı arayarak randevu alması gerekir. bu işlemler genellikle birkaç günü bulabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git