En Hızlı Kredi Veren Banka Hangisidir

Herkesin zaman zaman kişisel sebeplerle veya yeni girişimler için krediye ihtiyacı olabilir. Toplu nakit ihtiyacınız olduğunda yapacağınız en iyi şey kredi veren bir bankaya başvurmak ve daha sonra taksitle ödemek üzere ihtiyacınız kadar kredi almaktır. Doğru bir ödeme planı çıkararak herhangi bir maddi zorluk yaşamadan borcunuzdan kurtulabilir ve acil durumlardaki nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Her bankanın kredi verirken ayrı bir prosedürü vardır. Dolayısıyla kredi başvurusu yapan kişinin değerlendirilmesi ve bankanın bu kişiye dönüş süresi değişecektir. Eğer acil bir ihtiyacınız söz konusuysa en hızlı kredi veren banka hangisidir araştırmanız faydalı olacaktır. Ancak bankaların kredi sağlarken kendi müşterilerini ön planda tuttuklarını da belirtmek gerekir.

Hızlı Kredi Nasıl Alınır?

Belirtildiği gibi, müşterisi olduğunuz bir bankadan kredi almanız daha kolay olacaktır. Özellikle ödemelerinizi belli bir bankadan yapıyor veya maaşınızı oradan alıyorsanız kredi verirken sizi değerlendirmeleri daha olumlu olabilir. Kredi veya kredi kartı başvurularınızda kredi notunuz mutlaka göz önünde bulundurulur ancak bankanın kendi kriterleri de önemlidir.

Müşterisi olduğunuz bankadan SMS yoluyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bazı bankalar SMS ile yapılan başvuruları 5 dakika içinde değerlendirmekte ve müşteriye olumlu ya da olumsuz dönüş sağlamaktadır. Başvurunuz olumlu değerlendirildiğinde sizin için hazır olan krediyi herhangi bir banka şubesinden veya ATM’den çekmeniz de mümkün olabilmektedir.

Bu durum düşünüldüğünde en hızlı kredi veren banka hangisidir sorusuna net bir cevap vermek zor olacaktır. Çünkü kredinin değerlendirilme süresi bankanın müşterisi olup olmadığınıza ve bankada sık işlem yapıp yapmadığınıza göre değişir. Ancak bazı bankaların kredi değerlendirme sürecinde diğerlerinden daha hızlı davrandıkları da biliniyor. Eğer ileriki dönemlerde kredi almayı düşünüyorsanız hızlı kredi değerlendirmesi yapan bir bankada hesap açtırmanız faydalı olacaktır.

Kredi notunuzu yüksek tutmak ve bankanın kredi vermeyi düşüneceği müşteriler arasında yer almak için hesap işlem sıklığını arttırmanız gerekir. Bankalar interaktif bankacılık hizmetiyle ve müşteri hizmetleri yoluyla da kredi başvurularını almaktadırlar. Ancak kredi departmanı 7/24 çalışan bir bankaya başvurarak kısa sürede kredi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git